Medycyna estetyczna Więcej niż pielęgnacja Rezerwacja on-line
Dr Michał Zdanowicz Lekarz Medycyny Estetycznej Czytaj dalej

Witamy w Victoria Medica

Medycyna estetyczna Gliwice

Od zarania dziejów człowiek ze wszystkich sił pragnie zachować młodość i piękno na długie lata. Czy wynalazek w postaci eliksiru młodości, nad którym tak usilnie pracuje rzeczywiście ma szanse zaistnieć…? Zamiast rozważać stosowanie różnorakich mikstur i eksperymentów warto sięgnąć po szybkie, sprawdzone, a przy tym bardzo efektywne metody jakie oferuje nam dziedzictwo medycyny estetycznej. Zatrzymaj czas i pozbądź się niechcianych oznak starzenia. Wyglądaj tak jak się czujesz, wiecznie młodo i promiennie!

Kompleksowa oferta dla wszystkich, którzy na dłużej pragną zachować młody wygląd oraz mieć doskonałą sylwetkę.

W tym dziale znajdą Państwo najbardziej popularne zabiegi medycyny estetycznej takie jak botoks, wypełniacze, lifting skóry czy leczenie nadpotliwości. Znajdują się tu również zabiegi przy użyciu aparatury medycznej wspomagające proces modelowania ciała, redukcji cellulitu oraz redukcji zmarszczek i blizn. Zapraszamy do świata piękna!

karboksyterapia Gliwice

Dr Michał Zdanowicz

Piękno ma wiele twarzy - dla mnie ważna jest Twoja.

Absolwent Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dyplom lekarza uzyskał w roku 2007, następnie rozpoczął specjalizację z Rehabilitacji Medycznej oraz studia w Podyplomowej Szkole Medycyny Estetycznej pod kierownictwem Dr-a Andrzeja Ignaciuka. Połączenie tych dwóch dziedzin medycyny pozwala na holistyczne podejście do pacjenta i spojrzenie na problem natury estetycznej przez pryzmat ogólnomedyczny. Wieloletnie doświadczenie, ponadprzeciętny zmysł estetyczny oraz wiedza i doświadczenie praktyczne pozwoliły na opracowanie nowych procedur zabiegowych oraz dostosowywanie ich indywidualnie do każdego pacjenta. Przygodę z medycyną estetyczną rozpoczął w 2008 roku i do dnia dzisiejszego jest ona jego wielką pasją. Stale podnosi kwalifikacje na licznych kursach, posiedzeniach naukowych i kongresach, o czym świadczą zdobyte certyfikaty. Prywatnie pasjonat motoryzacji, podróży i zwierząt wszelakich.
Zapraszam,
Dr Michał Zdanowicz

dr Zdanowicz

Medycyna estetyczna


Galeria

Zabiegi medycyny estetycznej

Botoks

Botoks – toksyna botulinowa typu A jest to białko wytwarzanej przez bakterie Clostridum botulinum toksyny, która w oczyszczonej postaci zmniejsza uwalnianie acetylocholiny blokując płytkę nerwowo-mięśniową – przyczynę zmarszczek mimicznych. Botox jest bardzo dobrze przebadany pod względem bezpieczeństwa przez szereg niezależnych instytucji. Botoks jest obecnie jednym z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej.

Na czym polega zabieg

W trakcie zabiegu wprowadzana jest toksyna botulinowa przez injekcję w wybrane miejsca na twarzy lub szyi pacjenta. Metoda ta jest mało inwazyjna, nie wymaga planowania dnia pod kątem zabiegu, ani późniejszej rekonwalescencji. Zabieg ten uznawany jest przez większość osób jako praktycznie bezbolesny. Po zabiegu należy wystrzegać się miedzy innymi większego wysiłku fizycznego oraz zmiany ciśnień. Efekty zaczynają być widoczne po kilku dniach i zależnie od stanu skóry konkretnej osoby utrzymują się nawet do pół roku. Zabieg z użyciem botoksu może być bezpiecznie powtarzany co kilka miesięcy.

Dla kogo?

Dla osób, kóre odczuwają potrzebę wygładzenia zmarszczek i redukcji efektów starzenia się skóry. Dotyczy to zwłaszcza osób o bogatej mimice twarzy, u których szybciej mogą pojawiać się zmarszczki mimiczne.

Dostępne zabiegi

- Leczenie nadpotliwości
- Redukcja zmarszczek
- Leczenie migren
- Leczenie trądziku
- Leczenie bruksizmu

Botoks

Przeciwwskazania

- uczulenie na białko
- ciąża i karmienie piersią
- problemy z przewodnictwem nerwowo-mięśniowym
- aktywny stan zapalny skóry
- choroba nowotworowa
- stosowanie leków rozrzedzających krew
- niektóre choroby przewlekłe
- stany po długotrwałej sterydoterapii
- choroby autoimmunologiczne czynne lub w remisji

Dodatkowe informacje

Na zabieg botoksu decyduje się coraz więcej kobiet. Warto wiedzieć, że botox, czyli toksyna botulinowa można stosować w dermatologii czy medycynie estetycznej jedynie w niewielkich dawkach. Nawet mała ilość wystarczy jednak, aby znacząco poprawić wygląd skóry, a nawet odwrócić efekty procesu starzenia. Wstrzykiwanie botoksu pozwala wygładzić zmarszczki mimiczne, pozbyć się kurzych łapek oraz lwiej zmarszczki pomiędzy brwiami. Można go także zastosować do uniesienia opadających kącików ust, a także do leczenia zmarszczek na dekolcie i szyi. Można go też z powodzeniem użyć do delikatnej zmiany rysów twarzy. Decydują się na to rozwiązanie nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Osoby pragnące poczuć się świeżo powinny wybrać właśnie botoks. W Gliwicach znajduje się jeden ze specjalistycznych gabinetów medycyny estetycznej, w którym można przeprowadzić zabieg tego rodzaju.

Jak działa botoks?

Botoks w Gliwicach przeprowadzany w jest Instytucie Victoria Day Spa. Wstrzykuje się go jedynie w okolice zmarszczek. Jego działanie opiera się na blokadzie przewodzenia impulsów nerwowych. To właśnie one odpowiedzialne są za skurcze mięśni, które powodują powstawanie zmarszczek. Botoks paraliżuje mięśnie, przez co przestają się kurczyć, a skóra rozluźnia się. Dzięki temu zmarszczki nie pogłębiają się. Nie należy się przy tym obawiać, że dotychczasowa mimika twarzy ulegnie zmianie. Unieruchomione zostają jedyne te fragmenty skóry, do których został wstrzyknięty botoks. W Gliwicach w Victoria Day Spa zabieg odbędzie się prawidłowo oraz bezboleśnie, a twarz nadal będzie wyglądać naturalnie.

Czy botoks wiąże się z efektami ubocznymi?

Skóra po zabiegu jest przez chwilę podrażniona, powstać może także niewielki obrzęk lub siniak, jednak trwa to maksymalnie cztery doby. Efekt zabiegu utrzymuje się z kolei nawet do 6 miesięcy. Prawidłowo przeprowadzony jest w pełni bezpieczny. Kluczowy warunek to wykonanie go przez doświadczonego specjalistę, właśnie dlatego dobrym wyborem okaże się wizyta w moim gabinecie Victoria Day Spa, proponującym botoks w Gliwicach.
Co ważne, toksyna botulinowa nie wchłania się do organizmu, a po upływie kilku miesięcy całkowicie znika. Efekty uboczne dotyczą jedynie 2% przypadków. Wiąże się przede wszystkim z zaczerwienieniem skóry raz osłabieniem mięśni twarzy. Niekiedy może okazać się, że nerw zostaje podrażniony. Nie należy się jednak o to obawiać, gdy przeprowadzamy botoks w Gliwicach. Znaczna część efektów ubocznych wiąże się z przyjmowaniem niektórych leków. Właśnie dlatego tak istotne jest wcześniejsze poinformowanie lekarza o zażywanych środkach farmaceutycznych. Z zabiegu nie mogą przy tym skorzystać kobiety w ciąży i w okresie laktacji.
Każdy, komu zależy na młodym wyglądzie i pozbyciu się zmarszczek, powinien zdecydować się na botoks. Gliwice to miasto, w którym znajduje się siedziba Victoria Day Spa - gabinetu estetycznego z długoletnią historią. To właśnie tutaj przeprowadzam zabieg botoksu, jak również inne działania podnoszące komfort życia.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry, odpowiadającym za jej właściwe nawilżenie. Jego prawidłowy poziom gwarantuje sprężystość i brak zmarszczek. W medycynie estetycznej służy redukowaniu zmarszczek, ujędrnianiu i powiększaniu ust, korygowaniu kształtu policzków i konturu twarzy, nadaje także skórze promienny i zdrowy wygląd. Ponieważ jest to substancja naturalna, jej stosowanie jest bezpieczne i może być powtarzane.

Na czym polega zabieg

W trakcie zabiegu stosowane są preparaty z kwasem hialuronowym, który jest wprowadzany za pomocą zastrzyków bezpośrednio w skórę. W trakcie wprowadzania preparatu może pojawić się uczucie „rozpierania”. Nie wymaga planowania dnia specjalnie pod jego kątem ani rekonwalescencji. Czasem zdarzają się konsekwencje w postaci obrzęków lub zsinień, które przeważnie szybko znikają. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, przy czym ostateczny efekt osiągany jest po okresie około miesiąca od dnia zabiegu Twarzy po zabiegu nie należy masować, wystawiać na słońce oraz działanie niskich lub wysokich temperatur, ważne jest spożywanie dużych ilości wody.

Dla kogo?

Dla osób, które zauważają u siebie symptomy zmniejszenia elastyczności i jędrności skóry.

Dostępne zabiegi

- wypełnianie zmarszczek
- modelowanie twarzy
- powiększanie i modelowanie ust

Kwas hialuronowy

Przeciwwskazania

- nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu
- ciąża i karmienie piersią
- aktywny stan zapalny skóry
- choroba nowotworowa
- stosowanie leków rozrzedzających krew
- niektóre choroby przewlekłe
- stany po długotrwałej sterydoterapii
- choroby autoimmunologiczne czynne lub w remisji

Dodatkowe informacje

Widoczne na twarzy bruzdy i zmarszczki to efekt starzenia się skóry – choć ich pojawienie się jest zjawiskiem naturalnym, można skutecznie je zwalczać, w czym pomocny okazuje się kwas hialuronowy (HA). Ten eliksir młodości, który odpowiada w głównej mierze za wiązanie wody w skórze, już dawno znalazł zastosowanie w medycynie estetycznej, odgrywając znaczącą rolę w wielu zabiegach.

Kwas hialuronowy Gliwice

Każdego dnia część cząsteczek kwasu hialuronowego ulega rozpadowi, a w ich miejsce pojawiają się kolejne. Wraz z wiekiem, a także pod wpływem rozmaitych czynników, na których działanie wystawiona jest skóra, jego ilość stopniowo maleje. W efekcie staje się ona bardziej wrażliwa, wiotczeje, a na jej powierzchni pojawiają się zmarszczki. W takiej sytuacji zachodzi potrzeba dostarczania HA z zewnątrz. Jeśli chcesz rozpocząć walkę z procesami starzenia się skóry oraz wypróbować w tym celu kwas hialuronowy. Gliwice i okolice to rejon, gdzie wykonuję z jego użyciem wiele różnorodnych zabiegów.
Jak działa kwas hialuronowy? Jedna cząsteczka może wiązać ponad 200 cząsteczek wody, z czego wynikają jego właściwości nawilżające. Jednocześnie wpływa on na łączenie włókien kolagenowych, umożliwiając utrzymywanie sprężystości skóry. Uzupełnianie niedoboru HA, będącego substancją występującą we wszystkich organizmach żywych, pozwala więc zachować młody wygląd, a jednocześnie stanowi bezpieczną alternatywę dla inwazyjnych operacji plastycznych. Jeśli szukasz sprawdzonych zabiegów przy użyciu kwasu hialuronowego w Bielsku, łatwo umówisz się na wizytę w moim gabinecie. Zabiegi z kwasem hialuronowym w Gliwicach.
HA znajduje obecnie zastosowanie w wielu powszechnie dostępnych kosmetykach do pielęgnacji skóry twarzy oraz ciała – stanowi podstawowy składnik kremów, balsamów, eliksirów itp. Lepsze efekty od aplikowania HA zewnętrznie dają jednak zabiegi medycyny estetycznej polegające na wykonywaniu iniekcji. W mojej pracy wykonuję liczne zabiegi oparte o zastosowanie HA – należą do nich nie tylko działania mające na celu przywrócić skórze młodzieńczy wygląd, ale również skorygować niedoskonałości natury. Jeśli interesuje Cię kwas hialuronowy. Gliwice to miasto, gdzie warto zdecydować się także na wypróbowanie możliwości, jakie daje ginekologia estetyczna, w przypadku której HA jest powszechnie stosowany podczas rekonstrukcji stref intymnych czy leczenia suchości pochwy.
Każdy przeprowadzany przeze mnie zabieg poprzedzają konsultacje oraz dobór najlepszego rozwiązania. W zależności od wybranej usługi z zakresu medycyny estetycznej stosuję odmienne preparaty z HA – wszystkie są dobrze tolerowane przez organizm, a efekty ich działania są widoczne niemal natychmiast. Wybierając zabieg z kwasem hialuronowym w Gliwicach, masz gwarancję, że oddajesz się w ręce specjalisty z wieloletnim doświadczeniem. W Victoria Day Spa odpowiem na wszelkie Twoje pytania oraz rozwieję wątpliwości związane z kwasem hialuronowym. Serdecznie zapraszam do bezpośredniego kontaktu – piękny wygląd jest na wyciągnięcie ręki!

Lipotransfer

Lipotransfer jest nowością na polskim rynku usług medycyny estetycznej. Jest to metoda błyskawicznego modelowania twarzy lub innych partii ciała bez użycia skalpela. Zabieg wykonywany jest przy zastosowaniu własnego tłuszczu pacjenta, który pobierany jest z miejsc jego nadmiaru i aplikowany w okolice wymagające korekty. Jest to obecnie najlepsza alternatywa dla wypełnień sylikonowych. Jest to metoda o wysokim stopniu bezpieczeństwa.

Na czym polega zabieg

W trakcie zabiegu lipotransferu tłuszcz pobierany jest z wybranych miejsc ciała, wcześniej znieczulonych, a następnie poddawany obróbce. Tak spreparowany tłuszcz wstrzykiwany jest w miejsca wybrane do wymodelowania. Efekt jest bardzo naturalny. Przed przystąpieniem do zabiegu, w trakcie wywiadu z pacjentem, ustalam szczegółowy plan, określane są strefy z których tłuszcz będzie pobrany oraz te, które będą modelowane. Zabieg trwa ok. 3 godzin. Miejsca poddane zabiegowi są po nim zaczerwienione i opuchnięte, a gojenie trwa około 7 dni. Ostateczny efekt jest widoczny po miesiącu od zabiegu.

Dla kogo?

Zabieg polecam wszystkim pragnącym wymodelować wybrane partie twarzy lub ciała przy użyciu naturalnego najbezpieczniejszego wypełniacza. . Można stosować go do redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej jednocześnie modelując kości policzkowe, kontur twarzy, redukując zapadnięte okolice, jak i wygładzając powierzchnie dłoni.

Dostępne zabiegi

- wypełnianie zmarszczek
- Modelowanie konturu twarzy
- Powiększanie biustu lub dowolnie wybranej okolicy
- Wygładzenie powierzchni dłoni
- Wygładzenie okolic tego wymagających

Lipotransfer

Przeciwwskazania

- choroby nowotworowe
- ciąża i karmienie piersią
- aktywne infekcje skórne
- problemy z krzepliwością krwi, stosowanie leków rozrzedzających krew
- niektóre choroby przewlekłe
- stany po długotrwałej sterydoterapii
- choroby autoimmunologiczne czynne lub w remisji

Dodatkowe informacje

Z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej boryka się wiele osób. Medycyna estetyczna oferuje dziś różnorodne możliwości radzenia sobie z tym problemem. Jedną z nich jest lipotransfer. Gliwice i inne miasta w Polsce posiadają już wyspecjalizowane gabinety, w których można poddać się temu innowacyjnemu zabiegowi.

Nici Liftingujące i zagęszczające PDO

Zabieg idealny dla zwolenników nie ingerowania chirurgicznego w skórę. Przede wszystkim zabieg odmładza i wygładza skórę, ale może też modelować kształt twarzy w wybranych partiach, np. Kości policzkowe, łuki brwiowe. Oprócz popularnego zastosowania nici na twarzy, można też je wykorzystać na dekolcie, ramionach, biuście, a nawet na pośladkach czy nogach. Ta metoda modelowania ciała stymuluje produkcję kolagenu i wspomaga napięcie skóry. Daje naturalne, ale jednocześnie długotrwałe efekty.

Na czym polega zabieg

Najpierw aplikuje się znieczulenie na obszar, który zostanie poddany zabiegowi. Następnie za przy użyciu specjalnych igieł wprowadza się nici. Normalnym skutkiem po zabiegu jest pojawienie się siniaków lub krwiaków. Nici wielohaczykowe powodują, że skóra jest początkowo „pofałdowana” i taki stan może się utrzymać od 1 do 2 tygodni, a finalny efekt jest widoczny przez około 1,5 roku. Nici zgęszczające wywołują miejscowy stan zapalny. Komórki napływają w miejsce, na którym został wykonany zabieg.

Dla kogo?

Dla osób, którym zależy na poprawie napięcia skóry i/ lub wygładzeniu zmarszczek oraz na poprawie konturu twarzy. Zabieg jest też dla tych, którzy chcą skorygować kształt sylwetki bez ingerencji chirurgicznej.

Dostępne zabiegi

- niechirurgiczny lifting twarzy jak i innych okolic ciała – „walka z grawitacją”
- Poprawa naprężenia skóry
- Redukcja zmarszczek

Nici Liftingujące i zagęszczające PDO

Przeciwwskazania

• Choroby nowotworowe
• Ciąża lub obecne karmienie piersią
• Aktywne stany zapalne skóry w miejscu, gdzie zabieg będzie wykonywany
• Długotrwałe stosowanie sterydoterapii
• Problemy z krzepliwością krwi/ przyjmowanie leków rozrzedzających krew
• Choroby autoimmunologiczne, zarówno czynne jak i w represji
• Wybrane choroby przewlekłe (najlepiej skonsultować bezpośrednio z lekarzem, czy twoja choroba jest przeciwwskazanie do wykonania zabiegu)

Dodatkowe informacje

Nici liftingujące PDO Gliwice.

Osocze bogatopłytkowe

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego wykorzystują mechanizmy związane z czynnikami wzrostu, które aktywują procesy regeneracyjne oraz aktywują własne komórki macierzyste. Osocze stosuję w opracowanych przeze mnie autorskich metodach zarówno w medycynie estetycznej, jak i rehabilitacji medycznej. Na osocze bogatopłytkowe składają się trzy rodzaje białek – fibryna, fibronektyna i witronektyna, dzięki którym uszkodzone komórki regenerują się. Są to więc naturalne komórki i białka krwi, pozyskane od pacjenta, co wyklucza reakcje alergiczne i immunologiczne.

Na czym polega zabieg

Po wywiadzie lekarskim, w trakcie którego określam obszary, w jakich zastosowane ma być osocze , od pacjenta pobierana jest nieduża ilość krwi. Krew ta poddana zostaje procesowi prowadzącemu do uzyskania kilkunastu mililitrów właściwego osocza. Następnie tak uzyskany preparat wprowadza się we wcześniej ustalone obszary.

Dla kogo?

Metodę tą można wykorzystać do ujędrnienia, nawilżenia i odmłodzenia skóry każdej okolicy ciała, , poprawy jej faktury i kolorytu, oraz redukcji wszelkich stanów zapalnych Metoda ta nadaje się dla osób uczulonych na składniki innych preparatów używanych przy analogicznych zabiegach. Jest także stosowana w leczeniu kontuzji.

Dostępne zabiegi

- odnowa skóry
- leczenie trądzików
- leczenie stanów zapalnych
- leczenie dolegliwości bólowych (np. stawowych)
- jedna z wielu oferowanych form leczenia bólów o różnej etiologii

Osocze bogatopłytkowe

Przeciwwskazania

- ciąża i karmienie piersią
- choroba nowotworowa
- choroby krwi
- stosowanie leków rozrzedzających krew
- niektóre choroby przewlekłe
- stany po długotrwałej sterydoterapii
- choroby autoimmunologiczne czynne lub w remisji

Dodatkowe informacje

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego zyskują na popularności. Pacjenci doceniają je przede wszystkim za naturalną przyswajalność przez organizm. Technika uchodzi za jedną z bezpieczniejszych. Mogą się na nią zdecydować osoby w różnym wieku. Usługę poleca się również pacjentom z nietolerancją kwasu hialuronowego.

Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny Co2 jest uniwersalnym narzędziem pozwalającym na przeprowadzenie szeregu zabiegów medycyny estetycznej. Używa się go zarówno do poprawiania jakości skóry( peeling laserowy, resurfacing) czy usuwania przebarwień, plam starczych, jak i do usuwania rozstępów oraz blizn każdego rodzaju.

Na czym polega zabieg

Promień lasera wnika w skórę na określoną głębokość, a dzięki bardzo konkretnej kalibracji i zastosowaniu fali świetlnej, mającej ściśle określoną energię uderza tylko w wybrane fragmenty i w dokładnie te warstwy skóry, których dotyczyć ma zabieg. Laserowy „strzał” pobudza skórę do wytwarzania kolagenu i samoleczenia.
Może także rozkładać barwnik w skórze, co pozwala na usuwanie przebarwień czy znamion.
Zabiegi przeważnie nie wymagają znieczulenia ani wcześniejszego przygotowania. Pojawia się po nich zaczerwienienie, możliwe jest pieczenie skóry, uczucie ściągnięcia, na które pomaga stosowanie odpowiedniej pielęgnacji pozabiegowej. Efekty pojawiają się w zależności od zabiegu, już kilkanaście dni po pojedynczym zabiegu lub po serii zabiegów.

Dla kogo?

Laser frakcyjny wykorzystuję przy następujących zabiegach: resurfacing, plastyka górnej powieki oka, peeling laserowy, poprawianie kondycji skóry na twarzy, dekolcie, dłoniach, szyi, w usuwaniu przebarwień, plam starczych, rozstępów, blizn potrądzikowych, przerostowych i pooperacyjnych.

Dostępne zabiegi

- peeling laserowy
- resurfacing – wymiana całego naskórka na twarzy
- usuwanie przebarwień skóry
- usuwanie blizn potrądzikowych
- redukcja rozstępów
- redukcja blizn pooperacyjnych i blizn przerostowych
- usuwanie znamion, brodawek i innych rozrostów skórnych (bad. hist.-pat.)

Laser frakcyjny CO2

Przeciwwskazania

- ciąża i karmienie piersią
- choroba nowotworowa
- choroby zakaźne i okresy obniżenia odporności
- przyjmowanie retinoidów
- stosowanie kosmetyków, leków i ziół fotouczulających
- aktywne choroby skórne
- otarcia i uszkodzenia leczonego naskórka, niedawne głębokie peelingi
- cukrzyca, białaczka, padaczka

Dodatkowe informacje

Medycyna estetyczna dysponuje dziś wieloma narzędziami, dzięki którym możliwe staje się spełnienie marzeń o pięknej i jędrnej skórze. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala w szybkim czasie uzyskać satysfakcjonujące i trwałe efekty. Do tego typu urządzeń bez wątpienia należy laser frakcyjny. Gliwice i inne polskie miasta posiadają już wyspecjalizowane gabinety, oferujące zabiegi z jego zastosowaniem.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia, to metoda uzupełniająca skórę o substancje odżywcze, takie jak: witaminy, aminokwasy, minerały, a także polinukleotydy, które chronią ludzkie komórki przed degradacją. W zależności od dobranej mieszanki, potrzebnych składników dla twojej skóry można działać: przeciwstarzeniowo, przeciwzapalnie, rozjaśniająco, nawilżająco lub wygładzająco. Pobudza ona procesy regeneracyjne w skórze. Mezoterapię można stosować na całym ciele.

Na czym polega zabieg

W określone wcześniej miejsca na ciele wstrzykuje się substancje wcześniej dobrane przez lekarza indywidualnie do Twoich potrzeb. Zabieg jest niemalże bezbolesny przez zastosowanie ultracienkich igieł. Bezpośrednio po zabiegu w miejscu wkłuć, może pojawić się pieczenie, ból, obrzęk lub zasinienie. Efekt jest widoczny bezpośrednio po zabiegu, a częstotliwość wykonywania zabiegów powtórnych ustala lekarz.

Dla kogo?

Szczególnie poleca się mezoterapię pacjentom, którzy nie mogą się poddać innym zabiegom opóźniający procesy starzenia się skóry lub redukującym tkankę tłuszczową. Ta metoda sprawdza się u tych, którzy chcą ujędrnić zwiotczałą skórę w każdej wybranej partii ciała.

Dostępne zabiegi

• biorewitalizacja
• ujędrnienie
• nawilżanie skóry
• Opóźnienie procesów starzenia
• Odżywienie skóry
• Redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej
• Rozjaśnienie skóry
• Leczenie trądziku
• Leczenie stanów zapalnych różnej etiologii

Mezoterapia igłowa

Przeciwwskazania

• Uczulenie na któryś ze składników
• Choroby nowotworowe
• Aktywne infekcje skórne
• Ciąża lub obecne karmienie piersią
• Długotrwałe stosowanie sterydoterapii
• Stosowanie leków fotouczulających
• Problemy z krzepliwością krwi/ przyjmowanie leków rozrzedzających krew
• Choroby autoimmunologiczne, zarówno czynne jak i w represji
• Wybrane choroby przewlekłe (najlepiej skonsultować bezpośrednio z lekarzem, czy twoja choroba jest przeciwwskazanie do wykonania zabiegu)

Dodatkowe informacje

Medycyna estetyczna dysponuje dziś wieloma narzędziami, dzięki którym możliwe staje się spełnienie marzeń o pięknej i jędrnej skórze. Zastosowanie nowoczesnych technologii jak Mezoterapia Igłowa pozwala w szybkim czasie uzyskać satysfakcjonujące efekty. W Gliwiach zabieg można wykonać w Instytucie Odnowy Biologicznej Victoria Day Spa na ul. Zwycięstwa.

Powiększanie i modelowanie ust

Jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych na przestrzeni ostatnich lat. Daje natychmiastowe efekty i często porządany efekt uzyskujemy już przy pierwszym zabiegu. Usta modeluje się przy użyciu kwasu hialuronowego, który nie tylko zmienia rozmiar ust, ale także nawilża i odżywia wargi.

Na czym polega zabieg

Wargi są wyjątkowo unerwionym miejscem, dlatego można zaaplikować znieczulenie miejscowe bądź ogólne. Kwas hialuronowy aplikuje się do ust za pomocą cienkiej igły. Następnie wykonuje się masaż, aby preparat równomiernie się rozłożył. Zabieg trwa około 30 minut.

Dla kogo?

Przy tym zabiegu wiek nie gra roli. Zabieg jest dla każdego, kto nie jest zadowolony z kształtu czy rozmiary swoich warg. Kwas hialuronowy rzadko powoduje powikłania, ponieważ jest składnikiem naturalnie występującym w organizmie. Można go stosować nawet w przypadku alergików.

Dostępne zabiegi

• wypełnianie zmarszczek
• Modelowanie konturu twarzy
• Powiększanie biustu lub dowolnie wybranej okolicy
• Wygładzenie powierzchni dłoni
• Wygładzenie okolic tego wymagających

Powiększanie i modelowanie ust

Przeciwwskazania

• Choroby nowotworowe
• Aktywne infekcje skórne
• Ciąża lub obecne karmienie piersią
• Długotrwałe stosowanie sterydoterapii
• Problemy z krzepliwością krwi/ przyjmowanie leków rozrzedzających krew
• Choroby autoimmunologiczne, zarówno czynne jak i w represji
• Wybrane choroby przewlekłe (najlepiej skonsultować bezpośrednio z lekarzem, czy twoja choroba jest przeciwwskazanie do wykonania zabiegu)

Dodatkowe informacje

Efekt uzyskiwany po powiększeniu ust w Gliwicach utrzymuje się przez około sześć miesięcy. Zdarzają się jednak wyjątki – są pacjentki, które mogą cieszyć się wymodelowanym wargami przez ponad rok. Na rezultat wpływają m.in. naturalne predyspozycje organizmu (związane m.in. z ilością hialuronidazy – enzymu powodującego rozkład kwasu hialuronowego).

Oferta

Botoks
usuwanie zmarszczek
WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK
NICI LIFTINGUJĄCE
WOLUMETRIA TWARZY
MODELOWANIE UST
MEZOTERAPIA OSOCZEM
"WAMPIRZY LIFTING"
MODELOWANIE CIAŁA - ICOONE
KARBOKSYTERAPIA
DERMAPEN
ZAGĘSZCZANIE WŁOSÓW
USUWANIE NADPOTLIWOŚCI
KOREKTA NOSA